Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Den před žhářským útokem viděl, jak si Natálka hraje. Pak dívku fotil popálenou

Z fotografie z Popáleninového centra Fakultní nemocnice v Ostravě bolela duše a snad se nenašel nikdo, kdo by s dvouletou dívenkou nesoucítil. Po žhářském útoku na domek obývaný romskou rodinou na okraji Vítkova v dubnu 2009 utrpěla dívenka popáleniny na osmdesáti procentech těla a s následky zbabělého činu bojuje dodnes.

Pavel ocenil, že iniciativa nákupu munice pro Ukrajinu nabrala takové tempo

Prezident Petr Pavel ocenil, že česká iniciativa na nákup munice pro Ukrajinu, která se přes dva roky brání ruské agresi, nabrala takové tempo. K iniciativě se do dneška připojilo 20 zemí, řekl dnes Pavel novinářům při návštěvě Zlínského kraje.

V Kodani hoří renesanční budova staré burzy, jedna z nejznámějších památek města

Historickou budovy burzy, která patří k nejznámějším památkám dánské metropole Kodaně, dnes zachvátil rozsáhlý požár. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž se zřítila věž stavby. Dánský ministr obrany neštěstí přirovnal k vyhoření pařížské katedrály Notre-Dame téměř přesně před pěti lety. Zranění nejsou hlášeni a přesná příčina požáru zatím není známá.

Biden podle velvyslance věnoval Fialovi víc času, než bylo v plánu

Americký prezident Joe Biden věnoval pondělnímu jednání s českým premiérem Petrem Fialou a jeho delegací víc času, než bylo původně plánováno. ČTK to dnes řekl český velvyslanec ve Spojených státech Miloslav Stašek. Setkání bylo podle diplomata vřelé a česká strana hodnotí výsledky pozitivně.

Kapela Krucipüsk ruší představení, její frontman havaroval na motorce

Kapela Krucipüsk ruší až do konce května všechna představení. Její frontman Tomáš Hajíček měl totiž vážnou dopravní nehodu, kterou sice přežil, je ale ve vážném stavu. „Podle vážnosti Tomášova stavu a průběhu rekonvalescence budeme vidět co a jak dál,“ napsala kapela na své facebookové stránce.

Expřítelkyni bil paličkou a bodal. Vzala na mě lahev vína a nůž, hájí se souzený

Svoji bývalou družku podle kriminalistů tloukl dvaapadesátiletý muž paličkou na maso. A když se mu pokusila utéct, dostihl ji a chytil za čelist tak silně, že jí poškodil protézu v ústech. Nožem pak ženu bodl do čelisti, krku a levého ramene. Následně jí ukradl hodinky a telefon a pokusil se vybrat peníze z její platební karty. Za pokus o vraždu stanul v úterý před Krajským soudem v Brně.

Prudký nástup jara zrychlil probouzení stromů, včely je nestíhají opylovat

Sadaři si už v posledních letech zvykají na to, že jaro přichází časně. Letošek je ale extrémní. Ovocné stromy se obalily bílými květy o tři týdny dříve než obvykle. Problém je v tom, že kvůli téměř letním teplotám kvetou skoro všechny najednou. Včely je tak nejspíše nestačí opylovat a pěstitelé ve Zlínském kraji se začínají bát o úrodu.

Zátopa, Tatraplac i KoprCity. Lidé navrhují název centra Kopřivnice

Přehršlí nejroztodivnějších návrhů se mohou probírat zastupitelé Kopřivnice při rozhodování o pojmenování zvelebeného centra města. Za šest týdnů trvání ankety poslali lidé přes tři sta nápadů, přičemž mnozí projevili velkou míru fantazie až nadsázky. Inspirovali se slavnými rodáky i samotným názvem města.

Jsem tady kvůli tomu, žes ty uvařil člověka! U soudu mluvili vystrašení svědci

„Řekl, že ho uvařili jako kuře, něco dali prasatům. Že měl ten mrtvý v hlavě kovovou destičku, zbavil se jí taky.“ Tato slova zazněla dnes z úst svědka u Krajského soudu v Hradci Králové, kde pokračuje projednávání vraždy z Pohodlí na Svitavsku. Podle spisu tam obžalovaní Pavel Jireček a Alexandr Golubničenko v létě 2022 utýrali a uvařili mladíka z Břeclavska. Motivem činu byla zřejmě krádež peněz a drog.

Festival Antonína Dvořáka Příbram chystá velkolepé hudební zážitky

25. dubna začíná velkolepým koncertem v příbramském divadle Antonína Dvořáka již 55. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram, jehož téma předznamenalo vyhlášení roku 2024 Rokem české hudby.